Finał rozgrywek mini-koszykówki

0

W styczniu 2014 roku dobiegły końca rozgrywki w mini-koszykówce. W kategorii dziewcząt nasz zespół zajął 1 miejsce pokonując w finale trzeci raz z rzędu 1 punktem szkołę nr 9 ( 16-15 ) , niestety w podstrefie legnickiej przegraliśmy z zespołami ze Złotoryi oraz z Chojnowa i odpadliśmy z dalszej rywalizacji.
Oto skład naszych mistrzyń , którym należą się duże brawa i podziękowania za walkę do samego końca i na miarę swoich możliwości.
1. Paulina Michałowska 6a
2. Maja Gulka 6a
3. Julia Alchimionek 6a
4. Karolina Pańkowska 6a
5. Aleksandra Cieliczko 6a
6. Sandra Kinka 6a
7. Wiktoria Paszkowska 6a
8. Julia Łysik 6b
9. Kamila Cichocka 6b
10. Katarzyna Poszytek 6a
11. Małgorzata Zięba 5a
12. Nikola Cywińska 6a
13. Natalia Żytyńska 6a
14. Anna Jeżyk 6a

Największą sensacją zawodów chłopców było zwycięstwo naszej szkoły. Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze i zajęli 1 miejsce w Legnicy. Dlaczego sensacja skoro wygraliśmy wszystkie mecze?. Moim zdaniem najlepszym zespołem zawodów była szkoła nr 9 , po 3 kwartach przegrywaliśmy z 9 (12-4) , zostało nam ostatnie 6 minut i nagle stał się cud, chłopcy zaczęli walczyć , piłka wpadała do kosza 9 , nasi przeciwnicy zaczęli się denerwować i nie trafiali na 1 minutę do końca był remis po 12, na 50 sek. przed końcem Paweł Przerywacz trafił 1 rzut osobisty i objęliśmy prowadzenie , którego nie oddaliśmy do końca spotkania mimo iż przeciwnicy wykonywali jeszcze rzuty osobiste i mieli szansę by z nami wygrać rzucając z pod naszego kosza.
Ten mecz pokazał iż serce do walki ma czasami większe znaczenie niż umiejętności , wielkie brawa dla naszych uczniów, którzy pokonali jeszcze SP10,SP7,SP2.
Nasi mistrzowie grali w składzie:
1. Kacper Olech 6b
2. Paweł Przerywacz 6b
3. Mateusz Kmak 6b
4. Dawid Iwaniak 6b
5. Grzegorz Słowiński 6b
6. Mikołaj Hawran 6a
7. Marcin Honczaryk 6a
8. Krzysztof Gliwiński 6a
9. Wiktor Stojanowski 6a
10. Piotr Urbanowicz 6a

Opiekunem obu zespołów był mgr Jacek Saskowski.

POdziel się:

Comments are closed.