Znów spotkaliśmy się na Olimpie

0

Dnia 17 listopada odbyła się lekcja otwarta, na którą- jak co roku, zaprosiła pani Nina Ułasewicz-Matysiak. Było to bardzo miłe spotkanie ! A ową ucztę uczniowie wspominają następująco:

Opis uczty bogów na Olimpie

Dwa tygodnie temu, nasza Pani zapowiedziała o występie „W mitologicznym labiryncie” i rozdała nam rolę do nauczenia się.
Ja dostałem rolę „Hermesa” – boga złodziei, handlowców i wędrowników. Każde dziecko otrzymało swoją rolę boga.
Wreszcie przyszedł ten oczekiwany dzień!
Nasza Pani ozdobiła przepięknie salę w stylu greckim, ustawiła duży stół z białymi obrusami, złotymi ozdobami i włączyła ładną grecką muzykę.
Za chmurami na Olimpie ujrzeliśmy postacie Minotaura w labiryncie, Cerbera – trzygłowego psa i Kozy Amaltei. Na stole zobaczyliśmy mnóstwo pysznych rzeczy,
takich jak :owoce, ciasta, ambrozję, nektar i różne łakocie.
Każdy bóg miał zarezerwowane miejsce przy stole. Wszyscy bogowie byli gotowi na swój występ. Każde dziecko miało strój swego boga uszyty przez rodziców.
Zaczął się występ!
Pierwszym bogiem, którego spotkaliśmy, była Atena – Bogini mądrości, którą zagrała Alicja, potem ujrzeliśmy Zeusa – Boga piorunów i wszystkich bogów. Zeusa zagrał Igor, po Zeusie spotkaliśmy Posejdona – Boga mórz i oceanów zagranego przez Kubę. To była pierwsza trójka bogów.
Następnie zobaczyliśmy występy i dialogi : Afrodyty, Hadesa, Persefony, Aresa, Dionizosa, Echo, Demeter, Nike, Eris, Eos, Erosa.
Wszyscy uczestnicy tego pokazu mieli przepiękne stroje i sumienie wyuczone role.
Moja postać boga „Hermesa” była też dość ciekawa, dlatego miałem bardzo ciekawy kostium. Na tę ucztę przyszło wielu gości zaproszonych przez dzieci specjalnymi zaproszeniami zrobionymi własnoręcznie przez dzieci.
Po występie odbyła się prawdziwa uczta z poczęstunkiem z greckiego stołu dla wszystkich bogów i zaproszonych gości.
Po zakończeniu uczty bogów, nasza Pani serdecznie podziękowała wszystkim dzieciom
i rodzicom za pomoc i mile spędzony czas.

Uważam że to było niesamowite przeżycie.

Sebastian Gancarz kl. V b

POdziel się:

Comments are closed.